آزمایشگاه کلینیک سناباد در آذر 1397 با نظارت و مسئولیت فنی خانم دکتر سمانه فیضی متخصص پاتولوژی و بهره گیری از پرسنل توانمند و متخصص و استفاده  از بهترین و به روزترین تجهیزات پزشکی که تماما توسط معتبرترین مرکز استاندارد در ایران کالیبراسیون شده شروع به کار کرده است.

با توجه به وجود فوق تخصص هماتولوژی، متخصص انکولوژی و وجود بخش شیمی درمانی در این مرکز تجهیزات و پرسنل با دید یک مرکز تخصصی تهیه گردیده است.

آزمایشگاه در طبقه اول کلینیک مستقر است که با وجود دو آسانسور، برای بیماران قابل دسترسی است.

 • بخش های مختلف آزمایشگاه :
 1. بخش هماتولوژی (خون شناسی)
  با توجه به فعال بودن تخصص های هماتو انکولوژی(بیماری های بدخیم خونی) و بخش کمورادیوتراپی(شیمی-اشعه درمانی) در کلینیک بخش هماتولوژی(خون شناسی) آزمایشگاه از فعالترین و مجهزترین بخش های آزمایشگاهی است.
 2. بخش ایمنولوژی _ هورمون شناسی
  این بخش دارای زیرگروه های هورمون شناسی، ایمنولوژی، سرولوژی و غربالگری می باشد و باهمکاری نیروهای مجرب و بانظارت کامل برتجهیزات و کنترل کیفی و بااستفاده از تجهیزات الایزای کلیه آزمایشات هورمونی، ایمنولوژی و سرولوژی را به طورکمّی درکمترین زمان ممکن انجام می دهد.
 3. بیوشیمی
  بخش بیوشیمی آزمایشگاه، به عنوان قلب آزمایشگاه با حضور پرسنل کارآزموده خویش آزمایش های روتین و تخصصی بیوشیمی را با استفاده از تجهیزات به روز، به انجام می رساند.
 4. میکروب شناسی
  این بخش دارای چهار واحد باکتری شناسی، انگل شناسی، تجزیه ادرار و مایعات و قارچ شناسی است. دراین بخش امکان کشت و جداسازی کلیه باکتری ها اعم از باکتری های سریع الرشد، بی هوازی ها، باکتری هایی کند رشد و نیازمند به شرا یط خاص و کمپیلوباکتر و نیز باکتری های غیرمتداول مقدور می باشد.

051-38476291