جهت مشاهده رزومه دکتر رضا محسنی بیرجندی اینجا کلیک نمایید.

 

متخصص اعصاب و روان: دکتر رضا محسنی بیرجندی
مشاوره خانواده: نیلوفر محمدپور کارشناس ارشد مشاوره خانواده. دانشجوی دکترا مشاوره در دانشگاه فردوسی  مشهد

مراجعه کنندگان در این بخش تحت روند های درمان داروئی و رواندرمانی شناختی، طرحواره درمانی، درمان های رفتاری، درمان تحلیلی اگزیستانسیال و زوج درمانی و خانواده درمانی قرار می گیرند. مشکلات افسردگی، اضطرابی، شخصیتی، وابستگی به مواد، اختلال در تشخیص واقعیت(سایکوز) و سایر اختلالات روانپزشکی زیر نظر متخصص مربوطه و با آخرین روش های به روز در حوزه درمان داروئی و رواندرمانی تشخیص و درمان می شوند.
با مراجعه به این بخش و ویزیت توسط متخصص اعصاب و روان و رواندرمانگر، بنا به اقتضای مشکل مطرح شده؛ درمان داروئی و در صورت لزوم درمان های غیر داروئی مربوطه انجام می گیرد.
از آنجا که گرایش اصلی رواندرمانی در این کلینیک، تحلیل بر اساس ساختارهای وجودی و اگریستانسیال می باشد؛ به طور اختصاصی درمان معطوف به درمان براساس نگاه فلسفی هایدگر و اروین یالوم طراحی شده است.
طبق دیدگاه اخیر، رواندرمانی نه به صورت توصیه به بیمار برای اجرای دستورات درمانگر بلکه براساس مشارکت مراجعه کننده در تشخیص فرایندهای ذهنی و یافتن راه حل هائی به توسط خود ایشان می باشد. مسئولیت پذیری حاکم در این روش درمانی از طرف مراجعه کننده و درمانگر و رسیدن به موقعیت های اضطراب زای زندگی واقعی، امکان زندگی مستقل و منطقی را برای مراجعه کننده فراهم می آورد.
به این ترتیب، افرادی که در مقابل اضطراب و افسردگی و ناتوانی در شخصیت و مقابله با زندگی به استیصال و درماندگی رسیدند و با روشهای غیر اثر بخش مثل پرخاشگری، اعتیاد و اجتناب از حضور در زندگی سعی در انکار این مشکلات می کنند؛ بیشترین نتیجه را از درمان می گیرند.

رزرو ویزیت متخصص اعصاب و روان فقط از طریق لینک زیر امکان پذیر می باید:

 

نوبت دهی اعصاب و روان

051-38476298