[cws-row cols=1 id=”cols1″][col span=12][cws-widget type=accs e_style=”type-2″ title=”کلینیک ها” items=7][item iconfa=”fa fa-sort-desc” type=accs title=”جراحی مغز و اعصاب”][/item][item open=1 iconfa=”fa fa-sort-desc” type=accs title=”اعصاب و روان”]

متخصص اعصاب و روان: دکتر رضا محسنی بیرجندی

مشاوره خانواده: نیلوفر محمدپور کارشناس ارشد مشاوره خانواده. دانشجوی دکترا مشاوره در دانشگاه فردوسی  مشهد

 

  • مراجعه کنندگان در این بخش تحت روند های درمان داروئی و رواندرمانی شناختی، طرحواره درمانی، درمان های رفتاری، درمان تحلیلی اگزیستانسیال و زوج درمانی و خانواده درمانی قرار می گیرند. مشکلات افسردگی، اضطرابی، شخصیتی، وابستگی به مواد،اختلال در تشخیص واقعیت(سایکوز) و سایر اختلالات روانپزشکی زیر نظر متخصص مربوطه و با آخرین روشهای به روز در حوزه درمان داروئی و رواندرمانی تشخیص و درمان می شوند.
  • با مراجعه به این بخش و ویزیت توسط متخصص اعصاب و روان و رواندرمانگر، بنا به اقتضای مشکل مطرح شده؛ درمان داروئی و در صورت لزوم درمان های غیر داروئی مربوطه انجام می گیرد.
  • از آنجا که گرایش اصلی رواندرمانی در این کلینیک، تحلیل بر اساس ساختارهای وجودی و اگریستانسیال می باشد؛ به طور اختصاصی درمان معطوف به درمان براساس نگاه فلسفی هایدگر و اروین یالوم طراحی شده است.
  • طبق دیدگاه اخیر، رواندرمانی نه به صورت توصیه به بیمار برای اجرای دستورات درمانگر بلکه براساس مشارکت مراجعه کننده در تشخیص فرایندهای ذهنی و یافتن راه حل هائی به توسط خود ایشان می باشد. مسئولیت پذیری حاکم در این روش درمانی از طرف مراجعه کننده و درمانگر و رسیدن به موقعیت های اضطراب زای زندگی واقعی، امکان زندگی مستقل و منطقی را برای مراجعه کننده فراهم می آورد.
  • به این ترتیب، افرادی که در مقابل اضطراب و افسردگی و ناتوانی در شخصیت و مقابله با زندگی به استیصال و درماندگی رسیدند و با روشهای غیر اثر بخش مثل پرخاشگری، اعتیاد و اجتناب از حضور در زندگی سعی در انکار این مشکلات می کنند؛ بیشترین نتیجه را از درمان می گیرند.

[/item][item iconfa=”fa fa-sort-desc” type=accs title=”پوست و مو”][/item][item iconfa=”fa fa-sort-desc” type=accs title=”کلینیک عمومی”][/item][item iconfa=”fa fa-sort-down” type=accs title=”شیمی درمانی”][/item][item iconfa=”fa fa-sort-desc” type=accs title=”دندانپزشکی”][/item][item iconfa=”fa fa-sort-desc” type=accs title=”پرستاری”][/item][/cws-widget][/col][/cws-row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *